خرید مستقیم 09128660300

تجهیزات آکواریوم

تجهیزات آکواریوم

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی

تجهیزات آکواریوم

تجهیزات آکواریوم

 

راهنمای خرید بهترین تجهیزات آکواریوم :

چنانچه قصد تهیه آکواریوم را برای منزل یا محل کار خود دارید می بایست با تمامی تجهیزات مهم و ضروری آن آشنایی داشته باشید بدین منظور سعی داریم تا در این مقاله به شرح تجهیزات آکواریوم و نکاتی که می بایست در زمان خرید به آن توجه شود بپردازیم.

احتمالاً در این شرایط اولین سوالی که در ذهن شما نقش می بندد این است که کدام یک از ابزارها بیش از دیگری اهمیت دارند و در هنگام خرید باید چه فاکتورهایی را مد نظر داشت تا بهترین قطعه را خریداری کرد برای پاسخ به سوالات خود با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

آکواریوم

آکواریوم

 

آشنایی با تجهیزات آکواریوم :

 

 • شیشه آکواریوم :

محفظه اصلی آکواریوم از جنس شیشه است و برای خرید آن می‌بایست نکاتی را مد نظر داشته باشید مثل : ابعاد مورد نظر، محل قرارگیری، دسترسی به نور و سطح مقطع آکواریوم

رایج ترین حالتی که برای محفظه اصلی آکواریوم در نظر می گیرند اشکال مکعب مستطیل است که واجد سطح مقطع بیشتری هستند، چرا که در این صورت امکان گردش اکسیژن افزایش می یابد.

دقت داشته باشید که قطر شیشه آکواریوم بر اساس سایز و حجم آب موجود در آن تعیین می شود، لذا قطر محفظه می تواند از 4 تا 12 میلی متر متغیر باشد.

حتما شیشه ها را تنها از فروشگاه های معتبر خریداری کنید چرا که گوشه ‌های آن باید دقیق بریده و سمباده زده شده باشند چون در غیر این صورت پس از مدتی شما را به زحمت خواهند انداخت.

 

 • چسب :

بهترین روش برای چسباندن شیشه ها این است که : شیشه با سایز کمتر از یک سو بر روی لبه درونی شیشه بزرگ و از سوی دیگر، شیشه با ابعاد بزرگتر روی لبه درونی شیشه کوچک جای داده شود. بهره گیری از این روش سبب می‌شود تا آکواریوم شما بیشترین مقاومت و پایداری را داشته باشد.

نکته مهم این است که کل پروسه گونیا کردن و چسب کاری نمی بایست بیشتر از سه دقیقه زمان ببرد اما پس از استفاده از چسب باید حداقل دو ساعت به آن زمان دهید تا به خوبی سفت و سخت گردد.

 

 • بخاری :

یکی دیگر از تجهیزات آکواریوم که می ‌توان به آن اشاره کرد بخاری است. البته این  وسیله برای آکواریوم هایی استفاده می‌شود که ماهیان آن مختص اقلیم های گرمسیری باشند. این ماهی ها نیازمند آبی با حرارت 25 الی 31  درجه سانتی گراد هستند که برای ایجاد چنین شرایطی نیاز است از یک  بخاری آکواریوم اتومات استفاده گردد.

بخاری آکواریوم

بخاری آکواریوم

 

 

 • تجهیزات آکواریوم، درپوش :

این وسایل همانطور که از نامشان پیداست به منظور کاور کردن سطح بیرونی آکواریوم استفاده می شوند که عموما متریال مصرف شده برای آنها پلاستیک، استنلس استیل و یا شیشه است.

 

 • نبشی :

نبشی یکی از تجهیزاتی محسوب می شود که شاید در تمامی آکواریوم ها کاربردی نباشد چرا که تنها آکواریوم هایی که واجد سایز بزرگ هستند (به منظور استحکام بیشتر) از آن بهره می برند. عموماً آنها را از جنس استیل و یا آلومینیوم می سازند و به واسطه چسب سیلیکان در لبه های بیرونی آکواریوم فیکس می شوند.

 • فیلتر :

بدون شک یکی از مهمترین تجهیزات آکواریوم این قطعات به شمار می روند، چرا که با حضور آنها علاوه بر زیبایی آکواریوم و شفافیت آب، ماهی ها نیز در شرایط بهتری زندگی خواهند کرد. یکی از معضلاتی که اغلب آکواریوم دار ها با آن مواجه هستند تصفیه آب محفظه می باشد، چون انجام این امر مشکلات خاص خود را به دنبال دارد و عدم انجام آن نیز سبب آزار و ناراحتی آبزیان خواهد شد. برای رفع این مشکل می‌توانید از فیلترهای مرغوب در انواع مختلف بهره ببرید.

این قطعات به طور کلی در سه دسته اصلی طبقه بندی می شوند :

 • مدل هایی که در بخش زیرین آکواریوم در زیر ماسه ها تعبیه می گردند.
 • مدل هایی که در بخش درونی آکواریوم جای داده می شوند.
 • مدل هایی که در بخش بیرونی و شیشه آکواریوم نصب می شوند.

 

 نکته : هر کدام از این مدل ها می توانند معایب و مزایای خاص خود را به دنبال داشته باشند و مختص به شرایط و آکواریوم های خاصی هستند، لذا در هنگام تهیه این تجهیزات فضای کاربری آکواریوم خود را در نظر بگیرید و یا با مشاورین ما مشورت کنید.

 

دماسنج

دماسنج

 • تجهیزات آکواریوم، دما سنج :

این تجهیزات به منظور اندازه گیری و کنترل دمای آب استفاده می شوند و در انواع مختلفی در بازار موجود می باشند. قیمت آنها به کیفیت اندازه گیری و سنجش آنها بستگی دارد.

 

 • وسایل تزیینی :

تهیه این تجهیزات آکواریوم کاملا بستگی به تمایل و علایق شما دارد. این وسایل می توانند شامل انواع سنگ ریزه ها، صدف ها و … باشند. اما نکته ای که باید در نظر داشت این است که هرگز از وسایلی استفاده نکنید که بیشتر از اندازه بزرگ و فضا گیر باشند و یا به علت تیز بودن سبب آسیب به ماهی ها شوند. ( در صورت ایجاد زخم بر روی بدن ماهی احتمال ایجاد عفونت و یا قارچ زیاد است)

 

 • مگنت :

گاهی ممکن است به دلیل شرایط دمایی یا ماهیان خاصی که در آکواریوم شما هستند، محفظه بیش از معمول دچار گرفتگی و رشد خزه شود. شما برای زدودن خزه های سطح درونی شیشه ها می توانید از کاردک یا همان مگنت استفاده کنید و به راحتی شیشه آکواریوم خود را تمیز نمایید.

 

 • پمپ اکسیژن :

کلیدی ترین وسیله هر آکواریومی مطمئنا پمپ اکسیژن محسوب می شود. مخصوصا اگر از ماهیانی استفاده می کنید که اقلیم زندگی آنها آب های شیرین بوده است.

در هنگام تهیه این وسایل به ابعاد آکواریوم خود دقت کنید چرا که پمپ آکواریوم می بایست پاسخگوی حجم آب موجود و ماهیان باشد. به یاد داشته باشید که در کنار پمپ می بایست شلنگ و سه راهی نیز خریداری شود.

 

پمپ هوا

پمپ هوا

 

 • تجهیزات آکواریوم، گیاهان آبزی :

شما با اضافه نمودن چند گیاه به آکواریوم خود می توانید ضمن ایجاد جلوه بصری زیباتر، شرایط با کیفیت تری نیز برای ماهیان ایجاد نمایید.

 

 • غذای ماهی :

این فاکتور شاید در دسته تجهیزات آکواریوم طبقه بندی نشود اما از آنجایی که کالای مصرفی محسوب می شود و بقای ماهیان شما بدان وابسته است پس از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود، پس حتما به جهت خرید، شرایط و نوع ماهی های خود را در نظر بگیرید.شما میتوانید برای خرید بهترین و با کیفیت ترین تجهیزات آکواریوم و وسایل آکواریوم با قیمت مناسب به وریکالا مراجعه فرمایید

 

تجهیزات آکواریوم

تجهیزات آکواریوم

مقالات و مطالب دیگر

قیمت بخاری آکواریوم
تجهیزات آکواریوم

قیمت بخاری آکواریوم

بخاری آکواریوم: رازهای گرمایی در دنیای آبزیان در زمینه‌ی داشتن یک آکواریوم زیبا و موفق، یکی از عوامل حیاتی، حفظ گرما و دمای مناسب آب است.

آکواریوم

چگونه آکواریوم را تزیین کنیم؟

چگونه آکواریوم را تزیین کنیم؟ دکور آکواریوم تنها به زیبایی و جذابیت خود محدود نمی‌شود. پشت هر آکواریوم، یک دنیای علمی پیچیده و جذاب قرار دارد.

غذای ماهی

بهترین غذا برای ماهی آکواریومی

بهترین غذا برای ماهی آکواریومی غذای ماهی آکواریومی یکی از عوامل مهم در حفظ سلامت و رشد بهتر ماهیان آکواریومی شما است. غذای مناسب نه تنها