خرید مستقیم 09128660300

معرفی انواع غذا برای ماهی

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی

غذای مناسب برای انواع ماهی زینتی

امروزه غذای ماهی متفاوتی در بازار وجود دارد. برای اطمینان از رژیم غذایی متعادل ‌تر برای ماهی‌ های خود، انواع مختلفی را تهیه کنید و در هفته با چندین نوع متفاوت آنها را تغذیه کنید. بسیاری از ماهی ها با رژیم غذایی خشک عالی عمل می کنند. فقط باید از مواد غذایی و محصولات باکیفیت استفاده کنید.

برای ماهی های بزرگتر، غذای ماهی پلت گزینه ای عالی است. اما برای ماهی هایی که به پروتئین زیادی نیاز دارند، غذاهای خشک شده و یخ زده انتخاب های بهتری است. اگر یک ماهی گیاهخوار خریده اید، غذاهای پولکی تهیه کنید که به طور خاص برای تامین پروتئین کمتر ساخته شده اند اما حاوی مواد گیاهی بیشتری هستند.

هنگام خرید غذاهای ماهی تجاری احتیاط کنید. از خرید آنهایی که ظروف گرد و غباری دارند یا به نظر می رسد که برای مدت طولانی در قفسه بوده اند اجتناب کنید. فروشگاه های معتبر مواد غذایی حیوانات خانگی همیشه محصولات مراقبت از ماهی تازه و تمیز را ارائه می دهند. می توانید از افرادی که به آنها اعتماد دارید یا کسانی که مدت طولانی از ماهی مراقبت می کنند، توصیه هایی دریافت کنید.

همچنین به یاد داشته باشید که غذای ماهی را با ظروف کوچک تهیه کنید. ممکن است خرید در اندازه های بزرگ عملی به نظر برسد، اما ارزش غذایی آن پس از باز شدن ظرف شروع به کاهش می کند. به عنوان مثال، بیش از نیمی از ارزش غذایی ظرف 3 تا 6 ماه پس از باز کردن درب آن از بین می رود. بنابراین، به جزء مواقعی که تعداد ماهی زیادی دارید که می توانند آن را در یک یا دو ماه مصرف کنند، از خرید غذاهای ماهی بسته بندی شده با حجم زیاد خودداری کنید.

تکه های ماهی برای تغذیه آبزیان

این محبوب ترین نوع غذا برای ماهی است. تکه های ماهی برای تغذیه تمام گونه ها در تمام مناطق آکواریوم چه در سطح آب چه در پایین آکواریوم مناسب است. آنها ابتدا روی سطح شناور می شوند، سپس به پایین آب کشیده می شوند و در سراسر آکواریوم پخش می شوند. و امکان خوردن آن را برای گونه هایی که مناطق پایین تر را ترجیح می دهند، فراهم می کند.

غذای ماهی گرانولی

این غذای ماهی برای تغذیه کننده های میان آب و تغذیه ماهی در پایین آکواریوم ایده آل است. آنها در اندازه های مختلف و در نسخه های معمولی یا مخصوص موجود هستند. ساختار آنها دارای سطح صاف و منافذ بسته است که جذب آهسته آب، پایداری بالا دربرابر آب و آزادسازی محدود اجزای خود در آب را امکان پذیر می کند.

چوب و قرص غذا برای ماهی

مزیت بزرگ این قرص غذا برای ماهی این است که می توان آن را به دیوار آکواریوم چسباند یا در پایین شیشه قرار داد. می توان از آنها برای تغذیه ماهی های کف، سخت پوستان و همچنین تغذیه کننده های میان آب استفاده کرد. چوب ماهی نیز غذایی شناور است. و برای گونه های متوسط ​​و بزرگ ماهی که آن را از سطح آب جمع می کنند، مناسب است.

معرفی انواع غذا برای ماهی

معرفی انواع غذا برای ماهی

ویفر و چیپس ماهی

از آنجایی که غذای ماهی ویفر به سرعت به پایین آب می رود، گزینه ای ایده‌ آل برای سخت‌ پوستان و ماهی ‌های لجن خوار در ناحیه پایین خواهد بود. این غذا به آرامی آب را جذب می کند و در نتیجه شکل خود را برای مدت طولانی حفظ می کند. که به نوبه خود آن را به یک غذای ایده آل برای انواع ماهی ها تبدیل می کند. به خصوص گونه هایی که به غذاهای سفت و خرد کردن آن با دهان علاقه دارند.

چیپس ماهی شامل تراشه های ماهی شبیه به چیپس است و به دلیل پایداری بالا در برابر آب شناخته می شوند. اگرچه آنها عمدتا برای گونه های بزرگتر در نظر گرفته شده اند، با این حال ماهی های کوچکتر نیز مشکلی با خوردن آنها ندارند و چیپس را به سادگی تکه تکه می کنند.

غذای مناسب برای انواع ماهی آکواریوم

غذای مناسب برای انواع ماهی آکواریوم

غذای ماهی خشک و منجمد شده

غذای خشک و منجمد شده نوعی غذا برای ماهی است که از مواد طبیعی و مصنوعی تشکیل شده است. از لارو سخت پوستان، حشرات و زئوپلانکتون ها و بدون آب ساخته شده است. فرآیند خشک کردن انجمادی شامل منجمد کردن این موجودات و قرار دادن آنها در خلاء است که باعث تبخیر آب می شود تا غذا خواص، طعم و بوی خود را حفظ کند.

غذای طبیعی برای ماهی

غذای طبیعی ماهی بهترین راه حل برای ماهی های آکواریومی است. علاوه بر گونه های ماهی درنده تمام موجودات زنده و ساکنان آکواریوم های گیاهخوار مطمئنا از خوردن جلبک ها، سبزیجات یا گیاهان آبزی لذت می برند. غذاهایی که به طور طبیعی در حوضچه یا نهر برای حاصلخیزی طبیعی خاک و آب و با کود دهی رشد می کند، خوراک طبیعی ماهی نامیده می شوند. غذاهای طبیعی منبع اصلی برای زنده ماندن ماهی هستند. خوراک طبیعی ماهی شامل موارد زیر است.

 • پلانکتون
 • ولفیا، آیخهورنیا، پیستیا، لمنا
 • حشرات ریز آبزی
 • قسمتی از حیوانات و گیاهان پوسیده شده
 • عناصر آلی پایه
 • انواع مختلف چمن (ناپیر، پاراگراف و غیره)
 • خوراک ماهی تکمیلی
غذای طبیعی برای ماهی

غذای طبیعی برای ماهی

ماهی برای رشد منظم خود به مقداری خوراک اضافی همراه با خوراک های طبیعی موجود در آب نیاز دارد. این غذاهای اضافی که در اختیار ماهیان قرار می گیرد، غذای تکمیلی ماهی نامیده می شوند. مواد تشکیل دهنده غذای ماهی کمکی در زیر آمده است.

 • سبوس برنج
 • حبوبات تصفیه شده و علف گندم
 • پودر خردل یا کنجد
 • پودر ماهی
 • غلات زراعتی
 • غذای کیت ابریشم
 • خون و اندام پرنده یا حیوان
 • برگ سبز سبزیجات مختلف
 • مواد معدنی و ویتامین ها
 • پودر ذرت و کاه تصفیه شده
 • ملاس خشک و…

نکات مهم غذا دادن به ماهی

یکی از قوانین نادیده گرفته شده در نگهداری ماهی این است که بیش از حد به ماهی غذا ندهید. تغذیه بیش از حد به معنای کشتن حیوان خانگی شما با مهربانی است. همچنین تمام مواد غذایی خورده نشده باعث آلودگی آب داخل مخزن می شود. بهترین روش این است که در فاصله زمانی کم به ماهی خود غذای کافی بدهید.

در اینجا یک نکته وجود دارد. شما هنوز هم می توانید به طور موثر به ماهی خود در حالی که در تعطیلات هستید غذا بدهید. به عنوان مثال، یک غذای ماهی کامل آخر هفته وجود دارد که می‌توانید خریداری کنید که تضمین می‌کند ماهی ‌های آکواریومی شما حتی زمانی که از خانه دور هستید به خوبی تغذیه می‌ شوند. همانطور که ماهی این غذای آسان هضم و مغذی را مصرف می کند، غذا حل می شود. و به دلیل محتوای متعادل فسفات آن، آب کدر نخواهد شد.

مقالات و مطالب دیگر

قیمت بخاری آکواریوم
تجهیزات آکواریوم

قیمت بخاری آکواریوم

بخاری آکواریوم: رازهای گرمایی در دنیای آبزیان در زمینه‌ی داشتن یک آکواریوم زیبا و موفق، یکی از عوامل حیاتی، حفظ گرما و دمای مناسب آب است.

آکواریوم

چگونه آکواریوم را تزیین کنیم؟

چگونه آکواریوم را تزیین کنیم؟ دکور آکواریوم تنها به زیبایی و جذابیت خود محدود نمی‌شود. پشت هر آکواریوم، یک دنیای علمی پیچیده و جذاب قرار دارد.

غذای ماهی

بهترین غذا برای ماهی آکواریومی

بهترین غذا برای ماهی آکواریومی غذای ماهی آکواریومی یکی از عوامل مهم در حفظ سلامت و رشد بهتر ماهیان آکواریومی شما است. غذای مناسب نه تنها