خرید مستقیم 09128660300

فیلتر تصفیه آب آکواریوم

فیلتر تصفیه آب آکواریوم

به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی

فیلتر تصفیه آب آکواریوم

 

آب سالم و تمیز یکی از شرایط اساسی برای رشد و توسعه سالم موجودات زنده در آکواریوم است. برنامه‌های ذرات معلق و ترکیبات آلی می‌توانند به طرز چشمگیری کیفیت آب را تخریب کنند و به مشکلاتی مانند افزایش سطح و نیتریت منجر شوند. این فیلترها با استفاده از فرآیند مکانیکی، ذرات معلق و آلودگی‌های جامد را به طور موثری از آب آکواریوم شما حذف می‌کنند. با این فیلترها، محیط تمیزتری برای ماهیان زینتی شما فراهم می‌شود. یکی از اصولی‌ترین راه‌ ها برای حفظ کیفیت آب در آکواریوم، از فیلترهای تصفیه آب استفاده می‌شود.

 

انواع فیلتر تصفیه آب آکواریوم

 

فیلتر تصفیه آب مداهای مختلفی دارد که مدل و توضحیات آن را برای شما شرح میدهیم

یک فیلتر مکانیکی  : این نوع فیلترها به عنوان اولین مرحله تصفیه آب در آکواریوم عمل می‌کنند. ذرات معلق در آب مانند مواد آلی، مواد زاید و مواد غذایی با استفاده از جاروبرقی و مکش جذب می‌شوند. این فیلترها به طور معمول از پنبه، فوم و توری استفاده می‌کنند. دو فیلتر داخلی : این نوع فیلترها در داخل آکواریوم نصب می‌شوند و به طور معمول دارای مراحل مختلف مکانیکی، شیمیایی و زیستی هستند. طراحی کوچک و جمع‌وجور آنها را می‌توان در آکواریوم‌های کوچک را مهیا می‌کند نصب کرد. سه فیلتر خارجی :فیلترهای خارجی خارج از آکواریوم می‌شوند و قابلیت پردازش حجم بیشتری از آب را دارند. این فیلترها دارای قابلیت‌های عملیاتی، شیمیایی و زیستی هستند و برای آکواریوم‌های بزرگ توصیه می‌شوندو آخرین نوع فیلتر سطلی است که در هنگام انتخاب فیلتر سطلی برای آکواریوم خود، باید به اندازه آکواریوم، ماهیان و گیاهان در آن توجه کنید. فیلتری که برای آکواریوم آب شور مورد استفاده قرار می‌گیرد، با فیلتری که برای آکواریوم آب شیرین متفاوت خواهد بود.

 

ویژگی‌های فیلتر تصفیه آب آکواریوم

 

فیلتر تصفیه آب آکواریوم یکی از الزامات برای داشتن یک آکواریوم پاکیزه و عاری از هرگونه آلودگی است. فیلترها در انواع شکل‌ها و مکانیزم‌ها در بازار یافت می‌شوند که شما می‌بایست با توجه به نیاز و البته بودجه خود بهترین نوع آن را انتخاب نمایید. یک فیلتر باکیفیت توانایی جداسازی زباله‌های جامد، ذرات ریز و درشت همچون فضولات و غذای باقی مانده در آب و بسیاری از دیگر موارد را خواهد داشت.

وجود این موارد در آب و عدم جداسازی آنها می‌تواند باعث ایجاد بوی نامطبوع و البته تغییر رنگ آب شوند. در کنار این موارد عدم تصفیه صحیح آب آکواریوم باعث ایجاد شدن بیماری‌های قارچی در آبزیان شما خواهد شد. ازاین‌رو انتخاب یک فیلتر تصفیه برای آکواریوم تبدیل به یکی از مهم‌ترین انتخاب‌ها خواهد شد.

فیلتر تصفیه آب آکواریوم

فیلتر آب آکواریوم

 

قیمت فیلتر تصفیه آب آکواریوم

هر کدام از فیلتر های که برای شما شرح دادیم قیمت های مختلفی دارند که شاخصه اصلی باعث تغییر قیمت این نوع فیلتر ها میشود کارایی توان قدرتی نوع این فیلتر سایز فیلتر داخلی یا خارجی بودن و جنس و کیفیت و نوع آلیاژی که در آن بکار رفته و نوع برند آن مهم است بهترین محصول فیلتر تصفیه آب را از وریکالا خریداری نمایید

 

 

خرید فیلتر آب آکواریوم

 

همان‌طور که اشاره کردیم فیلتر تصفیه آب آکواریوم در انواع مدل‌ها در بازار موجود است. این موضوع باعث سردرگمی بسیاری از افراد در زمان خرید خواهد شد. در زمان می‌بایست به میزان آب موجود در آکواریوم خود توجه داشته باشید. یک فیلتر تصفیه آب مناسب باید بتواند در هر ساعت 3 تا 4 مرتبه حجم کلی آب آکواریوم را از خود عبور داده و آن را تصفیه نماید.

یکی از نکات مهم این است که هرچند استفاده از فیلتر تصفیه آب آکواریوم می‌تواند مانع از رشد باکتری و جمع‌شدن آلودگی‌ها در آب گردد اما نمی‌تواند جایگزین عوض کردن کلی آب آکواریوم شود. بسیاری از مواد و سموم موجود در آب توسط هیچ دستگاه فیلتر خانگی قابل جداسازی نیستند. با داشتن این ابزار بسیار کاربردی و در دسترس شما می‌توانید آکواریومی زیباتر، تمیزتر و البته آبزیانی سلامت‌تر را در کنار خود داشته باشید. بسیاری از فیلترهای تصفیه آب نیز دارای عمر مفید هستند که معمولاً به‌صورت عدد بر روی بسته بندی محصول درج شده است برای خرید فیلتر تصفیه آب آکواریوم به صورت مستقیم از واردکننده به وریکالا مراجعه فرمایید

 

مقالات و مطالب دیگر

قیمت بخاری آکواریوم
تجهیزات آکواریوم

قیمت بخاری آکواریوم

بخاری آکواریوم: رازهای گرمایی در دنیای آبزیان در زمینه‌ی داشتن یک آکواریوم زیبا و موفق، یکی از عوامل حیاتی، حفظ گرما و دمای مناسب آب است.

آکواریوم

چگونه آکواریوم را تزیین کنیم؟

چگونه آکواریوم را تزیین کنیم؟ دکور آکواریوم تنها به زیبایی و جذابیت خود محدود نمی‌شود. پشت هر آکواریوم، یک دنیای علمی پیچیده و جذاب قرار دارد.

غذای ماهی

بهترین غذا برای ماهی آکواریومی

بهترین غذا برای ماهی آکواریومی غذای ماهی آکواریومی یکی از عوامل مهم در حفظ سلامت و رشد بهتر ماهیان آکواریومی شما است. غذای مناسب نه تنها